Dostupnost informací v naší obci?

01. 10. 2014

Každému, kdo alespoň trochu sleduje volební dění v naší obci, nemohly uniknout poněkud zvláštní okolnosti, které se odehrávají vzhledem k poslednímu vydání tištěného Zpravodaje obce. Sdružení nezávislých kandidátů Dolněmčané.cz souhlasí s ohlasy veřejnosti, které poukazují na to, že reklama kandidátky STAN ve Zpravodaji obce je přinejmenším amorální a nemístná. Mimo jiné nám přijde zvláštní, že reklama STAN na posledním listu Zpravodaje obce byla barevná. Přitom ve všech posledních výtiscích Zpravodaje obce byla tato reklama jen a pouze černobílá. O možnosti barevné inzerce se ve zpravodaji dokonce nikde ani nepíše. Proto se dnes, dne 1.10.2014, jeden z našich kandidátů, občan Stanislav Stojaspal ml. vydal na obecní úřad s dotazem, kolik taková reklama stojí a zdali by si případně i on mohl tuto barevnou inzerci rezervovat v dalším vydání Zpravodaje obce, případně ji rovnou uhradit. Komunikace původně probíhala s pracovnicemi obecního úřadu, které sdělily, že dané nacenění neznají. Následně pan Stojaspal argumentoval tím, že v posledním vydání Zpravodaje obce se tato barevná inzerce nachází a žádal o předložení dokladu o zaplacení, kde by se daná cena inzerce měla nacházet. Do diskuze se vzápětí vložil pan starosta, ing. František Hajdůch. Ten k našemu překvapení odmítl na jakékoliv dotazy odpovídat a panu Stojaspalovi dále řekl, že s ním až do voleb odmítá komunikovat. Doklad osobně odmítl předložit a k částce se taktéž nevyjádřil. Z našeho pohledu je toto chování pana starosty nepřijatelné. Jak je možné, že někdo takto manipuluje s danými pravidly? Opravdu si v naší obci nedělá někdo co se mu zachce? I na to se budeme ptát na následujícím zasedání zastupitelstva obce, konaného zítřejší čtvrtek, 2.10.2014. Přijďte také a zajímejte se o dění ve Vaší obci.

Sdružení nezávislých kandidátů Dolněmčané

Poslední aktuality

  • Záznam ze zasedání zastupitelstva - 5.3.07. 03. 2015

    Na na našem youtube kanálu přibyla nová videa. Jedná se o tři rostřižená videa ze zasedání zastupitelstva obce dne 5.3.2015. Vzhledem k technickým potížím chybí 2 krátké pasáže, za což se omlouváme.…

  • KOMENTÁŘ: 20. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE05. 10. 2014

    Na tomto veřejném zasedání zastupitelstva obce, konaného 2. 10. 2014, byli občané informováni z úst pana starosty o jednotlivých oznámených bodech programu. Z tohoto programu stojí za zmínku…

  • Dostupnost informací v naší obci?01. 10. 2014

    Každému, kdo alespoň trochu sleduje volební dění v naší obci, nemohly uniknout poněkud zvláštní okolnosti, které se odehrávají vzhledem k poslednímu vydání tištěného Zpravodaje obce. Sdružení…

Polovina škody, která se děje na tomto světě, je způsobena lidmi, kteří se chtějí cítit důležitými. Nechtějí škodit. Ale škoda je nezajímá.